Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Halloween je za dverami

6.10.2021 | | Vzhliadnuté: 1632x
Ako si doma na jeseň skrátiť čas? Napríklad tematickým dňom alebo večierkom. Popustite uzdu fantázii a usporiadajte pre svoje deti či priateľov najlepšiu Halloweenskú párty.

 

 

Koniec októbra a začiatok novembra je po stáročia venovaný oslavám zosnulých. V každej kultúre sú iné zvyky. Svetom sa šíri okrem iného aj slávenie Halloweenu.

Viete čo je Halloween?

Názov je odvodený od „All Hallow Even“, teda „predvečer Všetkých svätých“. Oslavuje sa 31. októbra. Pochádza z Írska, kde sa v tento deň slávil Samhain alebo pohanský sviatok, ktorý oslavoval koniec leta a prelínal sa v ňom svet živých a mŕtvych. Verilo sa, že v noci z 31. októbra na 1. november sa domov vracajú duše zomrelých a hľadajú pomoc príbuzných, aby mohli ísť späť do zeme mŕtvych. Aby duchovia nezablúdili, ľudia im svietili svietidlami z vydlabanej repy, namiesto nich sa neskôr začali používať tekvice. Ľudia sa taktiež prezliekali do starých handier a maľovali si tváre. 

Tekvice, netopiere, ale aj pavúky. To všetko k Halloweenu patrí. Vytvorte s deťmi originálne dekorácie a užite si tak spoločne strávené popoludnie plné zábavy. Uvidíte, že ich nadchnete svojimi nápadmi a zasmejete sa spoločným výtvorom.

 

Základné farby: čierna a oranžová 

 

Stačí pár tematických drobností, kreatívny duch a rýchla výzdoba je na svete. 

 

  

 

 

Typickou zábavou je dlabanie tekvice. Vyskúšajte s deťmi aj náš jednoduchý návod - Tekvice z bavlnky. Deti si precvičia jemnú motoriku. Tiež pre vás máme ďalší strašidelný návod - Halloweenske vrecúško / lampašík.

 


 

 

 

INŠPIRÁCIE NA TÚ NAJ HALLOWEENSKÚ PÁRTY PRE VÁS:

 

  

  

  

 

Aj naša kolegyňa Lucka v sebe nezaprie tvorivého ducha. Halloweensky módny doplnok podtrhla dokonalým make-upom s použitím farieb na tvár. A pokiaľ nie ste fanúšikom tohto sviatku, tak si vyrobte decentnú jesennú výzdobu s tekvicou.

 

  

 

 Pochváľte sa svojimi výtvormi na sociálnych sieťach!

Na Facebooku nás vo svojom príspevku označte @eshopStoklasa

Na Instagrame nás vo svojom príspevku označte @Stoklasashop

 

 

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.