Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

O nás

Stoklasa textilná galantéria s.r.o je lídrom na trhu veľkoobchodného i maloobchodného predaja textilnej galantérie. Predaj realizujeme prostredníctvom e-shopu v celej Európe, v Česku navyše prevádzkujeme sieť kamenných predajní.


Zákazníci u nás najviac oceňujú

Rýchlosť dodania
Širokú ponuku
Zákaznícky servis

Ako to všetko začalo

Začalo to zlatým gombíkom. Gombíkom, ktorý bol pred rokom 1990 v Čechách a na Slovensku úplne nedostatkovým tovarom. Na obdobie úplných začiatkou s úsmevom spomína majiteľ spoločnosti STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa, ktorý spolu s manželkou založil vlastný veľkosklad a galantérny tovar nakupovali v Československu a Poľsku:

„Manželka si chcela vyrobiť model podľa časopisu BURDA, ale zlaté gombíky sa u nás proste nedali zakúpiť. Museli sme sa pre ne vypraviť do Poľska. Tam sme našli nie iba gombíky, ale tiež nite, vypchávky a ďalší tovar, ktorý na našom trhu v tom čase chýbal. Zrodil sa nápad a z neho firma,“

Úspešný podnikateľ si dnes pripomína začiatky svojho podnikania na prvom poschodí v dome rodičov. Zahraničné dovozy neboli v deväťdesiatych rokoch bežné a tovar preto bol pre zákazníkov zaujímavý. Ale bolo potrebné naložiť auto a obchádzať obchody, inak to vtedy nebolo možné. V nastúpenom trende pokračovali i obchodní zástupcovia, ktorí na firemných vozidlách rozvážali tovar po Česku i po Slovensku.

„Ešte pred niekoľkými rokmi sme 90 % nášho tovaru rozvážali firemnými vozidlami, rozvážali sme náš tovar i do Poľska a Maďarska. Bolo to namáhavé pre ľudí, ale aj nákladné a náročné na čas. Našťastie včas prišiel internet.“

 

Internet všetko zmenil

Prvá internetová objednávka sa cez e-shop uskutočnila 26. 2. 2006 a predaj sa rozšíril aj na maloobchodných zákazníkov. Dnes sa cez internet uskutoční viac ako osemdesiat percent obratu.

2006 Česká republika 2008 Maďarsko
2008 Slovensko 2020 Rumunsko
2008 Anglicko 2021 Francúzsko
2008 Nemecko 2022 Taliansko
2008 Poľsko 2022 Španielsko

Osemdesiat percent obchodných transakcií sa dnes uskutoční cez internet. Ak zo začiatku polovicu obchodu tvoril dovoz a tú druhú vývoz, dnes sa situácia začína pomaly ale iste meniť a to v prospech vyváženého tovaru. „Som zástancom Európskej unie. Zrušili sa colnice a to obchodu veľmi prospelo. Ak sme pred časom začínali s dvoma, troma zamestnancami, dnes ich máme 279. A náš obrat bez dane činil v roku 2023 cca 553 miliónov českých korún,“ môže byť na výsledky svojho podnikania právom hrdý Leo Stoklasa.

K 16. výročiu založenia dostal eshop Stoklasa nového maskota Leona, ktorý na vás občas vykukne.


Stoklasa v číslach

10 jazykov

Taký je počet jazykových mutácií, v ktorých je prevádzkovaný e-shop: v jazyku anglickom, českom, talianskom, maďarskom, nemeckom, poľskom, rumunskom, vo francúzskom, slovenskom a španielskom jazyku.

18 predajní

Do toľkých predajní Stoklasa si môžete v ČR zájsť a vybrať tovar alebo tam poslať balíček z e-shopu. Naše predajne nájdete v Brne, Olomouci, Opave, Ostrave, Prahe, Jihlave a Zlíne.

96% spokojnosť

Vďaka výbornému hodnoteniu nášho e-shopu na obľúbenom porovnávači Heuréka (viac ako 6 230 recenzií) sa hrdíme certifikátom Overené zákazníkmi.

279 zamestnancov

Vo firme v súčastnosti pracuje 279 zamestnancov.

28 500 položiek

Aktuálne ponúkame zo skladu viac ako 28 tisíc položiek tovarov a ich variant.

301 648 objednávok

To je počet vybavených objednávok za rok 2023.

Ľudia sú dôležitou súčasťou

Hlavou a dušou spoločnosti sú jej zakladatelia – generálny riaditeľ Ing. Leo Stoklasa a kreatívna riaditeľka Alice Stoklasová. O chod firmy a spokojnosť zákazníkov sa stará viac ako 270 zamestnancov spoločnosti. Radosť nám robí množstvo pozitívnych reakcií zákazníkov a rad ocenení, ktoré sme za celú históriu firmy získali.

 

Moderný sklad pre rýchlu expedíciu

V roku 2018 sme na zelenej lúke postavili moderný automatizovaný veľkosklad. Presťahovanie viacej ako 40 tisíc položiek tovarov bola veľmi náročná logistická operácia, ktorú sa nám vďaka veľkej podpore zamestnancov podarilo zvládnuť. Nový skladový systém teraz zákazníkom prináša lepší prehľad o dostupnosti jednotlivých variant tovaru, pribudli ďalšie možnosti dopravy a zrýchlilo sa vybavovanie objednávok. Krásne nové prostredie motivuje i našich zamestnancov. V roku 2023 sme aj vďaka novému logistickému centru spracovali a odoslali takmer 301 tisíc objednávok.


V roku 2020 sme oslávili 30 rokov spoločnosti. Tiež sa môžete pozrieť, ako rástol nový sklad.

Získali sme množstvo ocenení


Českých 100 najlepších

Vodafone firma roku 2018

Certifikovaný obchod APEK

Heureka overené zákazníkmi


Tvorte s nami

Každodení inspirace
Každodenná inšpirácia

Vieme, že je niekedy ťažké predstaviť si, k čomu by sa dal ten či onen tovar využiť. Preto pre Vás pripravujeme inšpiračné fotky s tipmi a nápadmi. A pretože vieme, ako je občas ťažké pustiť sa do nového projektu, chystáme pre Vás i podrobné návody krok za krokom. Mnoho inšpirácie pridávame každý deň tiež na sociálne siete FacebookInstagram a Pinterest, kde nás môžete sledovať.

Pozrieť inšpirácie
Každý týden návod
Každý týden nový návod zdarma

Pretože vieme, aké je občas ťažké pustiť sa do nového projektu, chystáme pre vás podrobné návody krok za krokom. Každý týždeň sa môžete tešiť na ďalší tip na šitie, háčkovanie, vyrábanie s deťmi, pletenie, drhanie a množstvo ďalších kreatívnych techník...


Pozrieť návody

 

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Pomáhame a podporujeme

Snažíme sa byť spoločensky zodpovednou firmou a dlhodobo spolupracujeme s niekoľkými chránenými dielňami. Podporujeme tiež rôzne aktivity v našom okolí – či už finančným príspevkom alebo materiálnym darom.

 

18 kamenných predajní

Ak dávate prednosť klasickým nákupom, pozývame Vás na návštevu niektorej z našich predajní v Česku.

 

karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.