Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 7:00 - 18:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa-sk.sk

O nás

Začalo to zlatým gombíkom. Gombíkom, ktorý bol pred rokom 1990 v Čechách a na Slovensku úplne nedostatkovým tovarom. Na obdobie úplných začiatkou s úsmevom spomína majiteľ spoločnosti STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa, ktorý spolu s manželkou založil vlastný veľkosklad a galantérny tovar nakupovali v Československu a Poľsku:

„Manželka si chcela vyrobiť model podľa časopisu BURDA, ale zlaté gombíky sa u nás proste nedali zakúpiť. Museli sme sa pre ne vypraviť do Poľska. Tam sme našli nie iba gombíky, ale tiež nite, vypchávky a ďalší tovar, ktorý na našom trhu v tom čase chýbal. Zrodil sa nápad a z neho firma,“

Úspešný podnikateľ si dnes pripomína začiatky svojho podnikania na prvom poschodí v dome rodičov. Zahraničné dovozy neboli v deväťdesiatych rokoch bežné a tovar preto bol pre zákazníkov zaujímavý. Ale bolo potrebné naložiť auto a obchádzať obchody, inak to vtedy nebolo možné. V nastúpenom trende pokračovali i obchodní zástupcovia, ktorí na firemných vozidlách rozvážali tovar po Česku i po Slovensku.

„Ešte pred niekoľkými rokmi sme 90 % nášho tovaru rozvážali firemnými vozidlami, rozvážali sme náš tovar i do Poľska a Maďarska. Bolo to namáhavé pre ľudí, ale aj nákladné a náročné na čas. Našťastie včas prišiel internet.“

 

Stoklasa v číslach

10 jazykov

Taký je počet jazykových mutácií, v ktorých je prevádzkovaný e-shop: v jazyku anglickom, českom, talianskom, maďarskom, nemeckom, poľskom, rumunskom, vo francúzskom, slovenskom a španielskom jazyku.

16 predajní

Do toľkých predajní Stoklasa si môžete v ČR zájsť a vybrať tovar alebo tam poslať balíček z e-shopu. Naše predajne nájdete v Brne, Olomouci, Opave, Ostrave, Prahe a Zlíne.

98% spokojnosť

Vďaka výbornému hodnoteniu nášho e-shopu na obľúbenom porovnávači Heuréka (viac ako 5 600 recenzií) sa hrdíme certifikátom Overené zákazníkmi.

279 zamestnancov

Vo firme v súčastnosti pracuje 279 zamestnancov.

23 000 položiek

Aktuálne ponúkame zo skladu viac ako 23 tisíc položiek tovarov a ich variant.

284 820 objednávok

To je počet vybavených objednávok za rok 2021.

Internet všetko zmenil

Osemdesiat percent obchodných transakcií sa dnes uskutoční cez internet. Ak zo začiatku polovicu obchodu tvoril dovoz a tú druhú vývoz, dnes sa situácia začína pomaly ale iste meniť a to v prospech vyváženého tovaru. „Som zástancom Európskej unie. Zrušili sa colnice a to obchodu veľmi prospelo. Ak sme pred časom začínali s dvoma, troma zamestnancami, dnes ich máme 279. A náš obrat bez dane činil v roku 2021 cca 480 miliónov českých korún,“ môže byť na výsledky svojho podnikania právom hrdý Leo Stoklasa.

Víťazstvo v ankete Heureka ShopRoku 2017 v kategórii Galanterie svedčí o spokojnosti našich zákazníkov

Certifikát Asociacie pre elektronickú komerciu (APEK) je zárukou spoľahlivosti a kvality nášho e-shopu

Moderný sklad pre rýchlu expedíciu

V roku 2018 sme na zelenej lúke postavili moderný automatizovaný veľkosklad. Presťahovanie viacej ako 40 tisíc položiek tovarov bola veľmi náročná logistická operácia, ktorú sa nám vďaka veľkej podpore zamestnancov podarilo zvládnuť. Nový skladový systém teraz zákazníkom prináša lepší prehľad o dostupnosti jednotlivých variant tovaru, pribudli ďalšie možnosti dopravy a zrýchlilo sa vybavovanie objednávok. Krásne nové prostredie motivuje i našich zamestnancov. Aké výhody a zmeny nový sklad prináša?

 

 

Ako sa budoval nový sklad? Pozrite si video časového priebehu výstavby nového skladu.

 

Každodenná inšpirácia

Vieme, že je niekedy ťažké predstaviť si, k čomu by sa dal ten či onen tovar využiť. Preto pre Vás pripravujeme inšpiračné fotky s tipmi a nápadmi. A pretože vieme, ako je občas ťažké pustiť sa do nového projektu, chystáme pre Vás i podrobné návody krok za krokom. Mnoho inšpirácie pridávame každý deň tiež na sociálne siete Facebook, Instagram a Pinterest, kde nás môžete sledovať.

16 kamenných predajní

Ak dávate prednosť klasickým nákupom, pozývame Vás na návštevu niektorej z našich predajní v Česku.

karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku/ bloček. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskoršie do 48 hodín.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2022.