Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
Letný týždeň zliav: Gumy - Pre prihlásených zákazníkov zľava 10% na tovar označený ikonkou slnka. Viac tu
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Farba roka 2021 - kombinácia šedej a žltej

10.1.2021 | | Vzhliadnuté: 6555x
Pevná a stabilná šedá v kombinácii so žiarivou a optimistickou žltou - to sú farby zvolené pre rok 2021. Nechajte sa u nás inšpirovať.

Pre rok 2021 vyhlásila farbami roka spoločnosť Pantone Color Institut hneď dve farby: šedú PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a žltú PANTONE 13-0647 Illuminating. Dve farby, ktoré sa vzájomne podporujú a ktorých spojenie je pevné a zároveň hrejivé a optimistické.

Kombinácia týchto farieb je posolstvom šťastia, odvahy a dáva nám nádej, že všetko bude žiarivejšie. V súčastnej chvíli, keď je celý svet v zovretí pandémie Covidu-19, presne tento optimizmus ľudia potrebujú.

Zdroj: pantone.com

 

Šedá farba PANTONE 17-5104 Ultimate Grey je symbolom pevných základov, odolnosti a vyrovnanosti. Odkazuje nás ku skalám a kameňom, ktoré odolávajú prírodným živlom po stovky a tisíce rokov.

  

  

 

 

Žltá PANTONE 13-0647 Illuminating je farba jasná a veselá. Hrejivý žltý odtieň je naplnený slnečnou energiou, ktorú predáva svôjmu okoliu.

  

  

 

Ako sa vyberá farba roka?

Farba roka je vyhlásená vždy v decembri predchádzajúceho roka. Experti na farby z Inštitútu PANTONE každoročne cestujú po celom svete a hľadajú nové trendy, ktoré ovplyvňujú dizajn, módu, zábavný priemysel, film aj životný štýl. Ďalšie podnety potom prinášajú nové technológie, materiály či nadchádzajúce svetové športové udalosti. Výber tohtoročnej farby ovplyvnila celosvetová pandémia koronavírusu.

 

Farebná história

Vzorník Pantone vznikol v roku 1963 a v súčastnosti je najväčším medzinárodným katalógom farieb. Vďaka číselnému označeniu každej farby a jej odstieňa majú návrhári, dizajnéri, grafici a ďalší pracovníci istotu, že nimi navrhnutá farba sa presne zhoduje s farbou výsledného produktu.

PANTONE Farba roka je vyhlasovaná od roku 2000 – pozrite sa, ktoré farby už túto poctu získali:

 

 

Farba roka v bežnom živote

Môžeme očakávať, že zvolená kombinácia farieb sa bude tento rok objavovať na nábytku, v bytovom a priemyselnom dizajne aj v módnych kolekciách.

 

  

  

 

 

Nechajte sa aj vy inšpirovať a doplňte svôj šatník alebo domov novými kúskami, ktoré vám prinesú silu a pozitívnu náladu. Začať môžete úplne jednoducho - trebárs doplnením žltej šnúrky na šedej mikine, žltým šálom alebo pripnutím brošne so šedým kvetom na žltý svetrík.  

 

Prezrite si vybraný tovar vo farbách roka >>

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.