Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 7:00 - 18:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Farba roka 2022 - úplne nová Very Peri

10.1.2022 | | Vzhliadnuté: 742x
Pre rok 2022 vyhlásila farbou roka spoločnosť Pantone Color Inštitút prvýkrát úplne novú farbu: PANTONE 17-3938 Very Peri. 

Farba Very Peri má v sebe snúbiť vážnosť aj hravosť, farebné odtiene z online hier generácie Z aj nové výhliadky do budúcnosti nás všetkých. Je originálna modrofialová s fialovočerveným podtónom. 

Podľa Pantone Color " povzbudzuje inovatívnosť, reflektuje neustálu zmenu v našich životoch a učí nás ju prijať kreatívne a s nadhľadom ".

 

Zdroj: pantone.com

 

Farba Very Peri - kreatívna a harmonická modrofialová

Je výnimočná tým, že v sebe skrýva vlastnosti modrých farieb, červených tónov, ale vďaka fialovému nádychu pôsobí hravejšie a radostnejšie. A tak trochu pripomína aj farbu levandule. Táto farba roka má symbolizovať menej agresie a pozitívne emócie.

 

  Atlasová stuha   

  

  

Prečo práve nová farba?

Modrá aj fialová patria ku studeným farbám, nabádajú nás na odpočinok a zlepšujú naše sústredenie. Modrá je farba, ktorá v nás vyvoláva kľud, zmierňuje problémy so zaspávaním a pôsobí na naše dýchanie. Fialová bojuje proti depresii a je symbolom meditácie. Potom už stačí len trochu červenej, ktorá v nás posilňuje vášeň a chuť do života. A nový dokonalý mix je na svete. Prečo má mať nové spojenie farieb na nás pozitívny vplyv? Toto pôsobenie farieb by nás malo naučiť relaxovať, spomaliť, pomôcť zbaviť sa úzkosti a smútku. 

 

   

 

Ako sa vyberá farba roka?

Farba roka je vyhlásená vždy v decembri predošlého roka. Experti na farby z Inštitútu PANTONE každoročne cestujú po celom svete a hľadajú nové trendy, ktoré ovplyvňujú dizajn, módu, zábavný priemysel, film aj životný štýl. Ďalšie podnety potom prinášajú nové technológie, materiály či nadchádzajúce svetové športové udalosti.

 

Farebná história

Vzorkovník Pantone vznikol v roku 1963 a v súčastnosti je najväčším medzinárodným katalógom farieb. Vďaka číselnému označeniu každej farby a jej odtieňa majú návrhári, dizajnéri, grafici a ďalší pracovníci istotu, že nimi navrhnutá farba sa presne zhoduje s farbou výsledného produktu.

PANTONE Farba roka je vyhlasovaná od roku 2000 – pozrite sa, ktoré farby už túto poctu získali:

 

 

Ako začleniť farbu roka do bežného života?

Môžeme očakávať, že zvolená farba sa bude tento rok objavovať na nábytku, v bytovom a priemyslovom dizajne aj v módnych kolekciách. Túto farbu len tak v prírode nenájdeme, jej odtieň sa objavuje skôr vo virtuálnom svete. Inšpirujte sa a doplňte svôj šatník alebo domov novými kúskami. Pre svoju výraznú farbu stačí obnoviť šatník alebo domov trebárs len drobnými detailami.

 

 

 

 

Pantone ku farbe roka vždy pridáva aj neutrálne farby, s ktorými je ľahké ju kombinovať. Najlepšie vynikne aj v kombinácii s bielou, svetlo šedou.

 

 

  

 

 

 

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku/ bloček. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskoršie do 48 hodín.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2022.