Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 7:00 - 18:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Farba roka 2023 - optimistická Viva Magenta

4.1.2023 | | Vzhliadnuté: 3442x
Zoznámte sa s farbou roka 2023! Viva Magenta vás okúzli a zaujme na prvý pohľad.
Pre rok 2023 vyhlásila farbou roka spoločnosť Pantone Color Institut farbu s názvom Viva Magenta. Poďme sa spoločne pozrieť na farbu, ktorá ovplyvní všetky obchodné odvetvia na nadchádzajúce obdobie.

Zdroj: pantone.com

 

Pantone 18-1750 Viva Magenta je odvážna, silná a posilňujúca. Snúbi v sebe tóny ružovej, červenej a fuchsiovej. Je nazývaná ako nová oživlá červená.

Podľa Pantone Color " podporuje experimentovanie a sebavyjadrenie bez zábran ". Pantone na tejto farbe zaujala jej prirodzenosť a výraznosť, ktorá upúta na prvý pohľad.

Farba Viva Magenta - nebojácna a pulzujúca

Je výnimočná tým, že v sebe skrýva radosť a podporuje optimistickú náladu. Magentová farba je inšpirovaná prírodou, a to konkrétne karmínovým farbivom, ktoré produkuje chrobák červec nopálový. Vedeli ste, že je to jedno z najstarších a najcennejších prírodných farbív? Čerpanie inšpirácie v prírode v nás má prebudiť rovnováhu medzi digitálnym a fyzickým životom. 

 

  

 

Ako sa vyberá farba roka?

Farba roka je vyhlásená vždy v decembri predchádzajúceho roka. Experti na farby z Institutu PANTONE každoročne cestujú po celom svete a hľadajú nové trendy, ktoré ovplyvňujú dizajn, módu, zábavný priemysel, film aj životný štýl. Vybraná farba má tak aktuálne vždy odrážať všeobecnú náladu spoločnosti. Ďalšie podnety potom prinášajú nové technológie, materiály či nadchádzajúce svetové športové udalosti.

 

Farebná história

Vzorník Pantone vznikol v roku 1963 a v súčasnosti je najväčším medzinárodným katalógom farieb. Vďaka číselnému označeniu každej farby a jej odtieňa majú návrhári, dizajnéri, grafici a ďalší pracovníci istotu, že nimi navrhnutá farba sa presne zhoduje s farbou výsledného produktu.

PANTONE Farba roka je vyhlasovaná od roku 2000 – pozrite sa, ktoré farby už túto poctu získali:

Ako začleniť farbu roka do bežného života?

Je dôležité mať na mysli, že farba sama o sebe je živá a nápaditá. Inšpirujte sa, buďte odvážni a naučte sa ju nosiť. Kôli svojej výraznej farbe stačí obnoviť šatník alebo domov trebárs len drobnými detailami - pripnutím výraznej brošne, novou kabelkou.

 

     

 

    

 

 

Pantone k farbe roka vždy pridáva aj neutrálne farby, s ktorými je jednoduché ju kombinovať. Čo tak napríklad odtieň šedej?

 

 

  

 

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2023.