Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 7:00 - 18:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Kúzlo tradičných osláv folklóru a vinobrania

18.8.2023 | | Vzhliadnuté: 228x
Preneste sa do sveta tradičných osláv folklóru a vinobrania. Dolaďte svôj outfit vzorovkami, výšivkami, madeirami alebo štýlovými doplnkami. Čítajte viac...

Tradičné oslavy folklóru a vinobrania sú jedinečnou zmesou histórie, tradícií a stretávania sa nielen s priateľmi. Či už sa konajú v malej dedinke alebo vo veľkom meste, sú vždy udalosťou plnou kultúry a nezabudnuteľnej zábavy. Ľudia sa schádzajú, aby si užili spoločnosť, hudbu, tance, prehliadku krojov a samozrejme aj víno.

 

V mnohých regiónoch sú oslavy vinobrania a folklóru spojené s tradičnými kostýmami. Kostýmy sa líšia podľa regiónu. Zahŕňajú výšivky, nášivky a unikátne strihy. Poradíme vám, čo si vziať so sebou na oslavy a ako ozvláštniť svôj outfit.

 

Krojové vzorovky sa často používajú na odevoch, látkach a doplnkoch, aby zdôraznili spojenie s kultúrnym dedictvom. Madeira vnesie do tradičného odevu nádych elegancie. Jej vzor oživí košele, sukne, vesty. Táto látka sa môže použiť aj ako dekoračný prvok, podtrhne tak atmosféru. 

 

   

  

 

Čipka sa využíva na rôznych častiach kostýmov, ako sú manžety, límce, lemy sukní či rukávov. Dodá tak eleganciu a jemný dotyk ručného umenia. 

 

  

 

Pokiaľ sa necítite na tradičné kostýmy, zvoľte pohodlné oblečenie, ktoré môžete ľahko ozvláštniť drobnými detailami. Stačí len čelenka do vlasov alebo pri chladnejšom počasí prehodiť cez ramená veľkú šatku. Pokiaľ si páni trúfajú, tak traky sú zaručene originálny doplnok. 

 

  

 

  

 

Nezabudnite aj na praktické doplnky. Počasie môže byť často nepredvídateľné, takže je dobré pribaliť pre istotu aj pláštenku. Sú skladné a nezaberú žiadne miesto. 

 

   

 

 

Uháčkujte si praktického pomocníka a môžete sa vydať na burčiakovou púť. Veríme, že vaše vlastnoručné dielo vám budou všetci závidieť. Je to nielen pekný, ale aj praktický doplnok. A využijete ho určite často. S naším návodom krok za krokom zvládnete uháčkovať obal na pohár ľahko. Ako na to? Mrknite ..

 

  

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2023.