Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
Letný týždeň zliav: Gumy - Pre prihlásených zákazníkov zľava 10% na tovar označený ikonkou slnka. Viac tu
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Mini záhradka u Vás doma

6.9.2019 | | Vzhliadnuté: 7739x
Aerárium je tak trochu svet sám pre seba. Slúži ako dekorácia, ale i ako netradičná mini záhradka pre drobné kvietka alebo sukulent. Môžete si pomocou neho ozdobiť interiér alebo ho darovať.

 

Sklenená guľa s otvorom, alebo tež aerárium / florárium, slúži ako originálna závesná dekorácia. Vo vnútri sa skvelo darí rastlinám menšieho vzrastu, ako sú mäsožravky a sukulenty. Miesto rastlin môžete do aerária naaranžovať tiež piesok, kamene, umelé kvety či sukulenty.

 

  


Niektoré aerária majú závesné očko, ktorým je možné prevliecť niť, silón alebo motúzik a zavesť ho tak do priestoru. Môžete ho naaranžovať na svadobnú tabulu i záhradnú oslavu. Veľmi sa hodí tiež na rôzne dekorácie.

 

 

TVORBA MINI ZÁHRADKY

Ak ste sa rozhodli vysadiť si aerárium, zoberte do úvahy potreby rastlín, ktoré v ňom budete pestovať. Poďte si s nami vytvoriť mini záhradku. Pripravte si vybrané aerárium, rastlinu, drenáž, substrát, drobné dekorácie. Pracovať budete lyžičkou a pinzetou. Obrňte sa trpezlivosťou a hurá do toho!

 

  1. Nasypte lyžičkou do aerária vrstvu ozdobnej zmesi / piesku / iné drenáže.
  2. V strede vytvorte malú jamku, do ktorej opatrne nasypte substrát podľa druhu zvolenej rastlinky. Dajte pozor, aby sa nepremiešal s ozdobnou zmesou a nepôsobil v aeráriu rušivo. V prípade vlhkomilných aerárií môžete navrstviť drenáž a substrát priamo na seba. Navrch môžete aerárium ozdobiť ešte machom. Vznikne vám potom na pohľad pekná štruktúra.
  3. Vyberte rastlinku z pôvodného obalu a zbavte ju prebytočného substrátu. Pinzetou vsuňte rastlinu do aerária a dôkladne zastrčte korienky do substrátu. Ak sú všetky korienky starostlivo skryté, zasypte substrát a okolie rastlinky ďalšou ozdobnou zmesou, aby sa substrát úplne skryl pod jej nánosom.
  4. Aerárium môžete ozdobiť kamienkami, mušličkami, alebo inými drobnosťami.
  5. Na záver zalejte čajovou lyžičkou.
  6. Zaveste na zvolené miesto.
  7. Tešte sa z jeho krásy :-)

 

    

 

 

INÉ VYUŽITIE NA AERÁRIUM

Páči sa Vám mini záhradka, ale netrúfate si sa o ňu starať? Skúste použiť umelé kvety alebo sukulenty, ktoré od živých takmer nerozoznáte.

 

 

Sklenené gule môžete zavesiť do priestoru napríklad na silón, potom budú vyzerať ako by sa vznášali vo vzduchu. Alebo môžete priznať záves a zároveň tak podporiť celkový vzhľad dekorácie, napr. jutovým povrázkom.

 

TIP: Ako netradičný darček pre novomanželom poslúži aerárium v tvare žiarovky, do ktorého vložíte peniaze zmotané do ruliek, pridáte napríklad pierka a vtipný nápis "Nech Vaša láska stále žiari" alebo "Na niečo pekné do spoločného bytu".

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.