Ste firma, škola alebo nezisková organizácia? Zaregistrujte sa a získajte výhodnejšie veľkoobchodné ceny a ďalšie benefity. Naviac - po registrácii budete mať na vašu 1. objednávku nad 50 € (bez DPH) poštovné ZDARMA. Viac tu.
Vážení zákazníci, ubezpečujeme Vás, že robíme všetko potrebné k tomu, aby prevádzka e-shopu Stoklasa nebola v dôsledku koronavírusu obmedzená, objednávky vybavujeme vďaka modernému skladovému systému v maximálne možnej miere urýchlene a bezodkladne ich odovzdávame prepravným spoločnostiam. Ďakujeme Vám za dôveru.
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa-sk.sk

 

Sprievodca odberom XML feedu

 

Vážení obchodníci,


pripravili sme pre vás nový spôsob odberu XML feedov pre vaše e-shopy. Na základe vašich pripomienok a našich technických možností sme sa snažili odber XML feedov čo najviac zjednodušiť, zrýchliť a poskytnúť vám nad podobou výsledného súboru čo najväčšiu kontrolu. V novom užívateľskom rozhraní si budete môcť sami jednoducho vybrať XML feed, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Pozrite si štruktúru XML feedov

Výhody:

  • Prispôsobenie = môžete si sami vybrať štruktúru XML, sortiment i cenu, ktorú vám budeme posielať. Môžete si stiahnuť kompletné dáta, alebo len súbor obsahujúci ceny a skladovú dostupnosť, ktorý je výrazne menší a úspornejší.
  • Zjednodušenie = v intuitívnom rozhraní môžete zvoliť presne takú podobu XML akú práve potrebujete a kedykoľvek ju môžete zmeniť, bez toho, aby ste nás museli opäť žiadať o prístup k novému URL adrese. Stačí jediná žiadosť a tvorbu feedu máte plne pod kontrolou priamo zo svojho uživateľského účtu.
  • Rýchlosť = stiahnite si len to, čo potrebujete. To výrazne zrýchli sťahovanie a vyhnete sa problémom s prekročením kapacity alebo povolenej doby na načítanie.
  • Bezpečnosť = k vášmu XML feedu máte prístup len vy cez účet chránený heslom a zabezpečné pripojenie.

 

Čo je potrebné spraviť pre odber XML feedu?

  1. Ak ešte nemáte zákaznícky účet Stoklasa, prosím registrujte sa.
  2. Požiadajte o odber XML feedu. Stačí napísať e-mail na adresu marketing@stoklasa.cz. Do predmetu vyplňte "Žiadosť o odber xml feedu". V e-mailu nám prosím napíšte vaše meno a priezvisko, webovou stránku na ktorej váš e-shop prevádzkujete, vaše zákaznícke číslo alebo e-mail pod ktorým sa prihlasujete do vášho zákazníckeho účtu Stoklasa. Môžete pripojiť i telefónne číslo pre prípad, že budeme potrebovať niečo ohľadne feedu upresniť.
  3. Na základe vašich údajov vám pripravíme dodávateľsko-odberateľskú zmluvu, ktorú vám pošleme e-mailom. Pozrite si vzor zmluvy.
  4. Zmluvu si vytlačte, podpíšte, naskenujte a pošlite nám e-mailom späť
  5. Akonáhle zmluvu obdržíme, potvrdíme vám jej prijatie a vo vašom užívateľskom účte Stoklasa (v kolónke "Môj účet") sa objaví nová funkcia "XML feed"

Podpis a plnenie dodávateľsko-odberateľskej zmluvy je podmienkou odberu XML feedu

POZOR: Zmena odberu XML feedu sa týka všetkých stávajúcich odberateľov. Neváhajte s prechodom na nový systém. Súčasné URL adresy, z ktorých XML feedy sťahujete prestanú fungovať k 1. 7. 2019!

 

Ako vytvoriť XML feed?

Prihláste sa do svojho zákazníckeho účtu. Zvoľte možnosť "Môj účet"


 

Z menu možností vyberte záložku "XML feed"


 

Teraz ste v rozhraní pre tvorbu XML feedu. Prečítajte si prosím podmienky. Vytváranie XML feedu začnete voľbou jazyka


 

Pokračujte voľbou ceny


 

Zvoľte štruktúru XML. "Kompletný XML feed" obsahuje všetky dostupné informácie k tovaru vrátane popisov, obrázkov, rozmerov, atď. "len ceny a skladová zásoba" obsahuje len ceny a skladovosť a je k častým aktualizáciám vhodnejšia. "Kompletný XML feed - Heureka" obsahuje všetky informácie o tovare v špecifikácii  pre tovarový zrovnávač Heureka. Ak vám nie je jasné, ktorý typ vybrať, neváhajte sa obrátiť na našu podporu (kontakt nižšie)


 

Pokračujte voľbou kategórie tovaru. Kategórie kopírujú zaraďovanie tovaru tak, ako ich používame na našom e-shope. Ak neponúkate celý náš sortiment, ale špecializujete sa len na niektoré oblasti (napr. len na bižutériu), je pre vás výhodnejšie stiahnuť len túto kategóriu. Výsledný XML feed bude omnoho menší a načíta sa rýchlo. Môžete stiahnuť viac typov XML feedov (napr. bižutériu a koráliky). Pre každý z nich systém vygeneruje vlastnú URL adresu


 

Teraz stlačte tlačítko "Vygenerovať adresu feedu"

 

Objaví sa unikátna adresa, z ktorej budete váš XML feed sťahovať. Tu zadajte na príslušné miesto vášho e-shopu alebo ju odovzdajte vášmu správcovi e-shopu.

 

Na koho sa môžete obrátiť pre radu?

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na nášho špecialistu cez e-mail: petr.sliva@stoklasa.cz alebo telefonicky na (+420) 725 495 482

karty karty karty PayU
FacebookYoutubePinterestTwitterInstagram
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku/ bloček. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskoršie do 48 hodín.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2020.
K dosiahnutiu potrebnej funkcionality tento web používa cookies. Ďalším jeho použitím týmto súhlasíte. Viac informácií. Rozumiem