Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Predstavujeme farbu roka 2024 - Peach Fuzz

2.1.2024 | | Vzhliadnuté: 6183x
S novým rokom prichádzajú nielen ďalšie výzvy a príležitosti, ale tiež jedinečná farba, ktorá bude dominovať v dizajne, módnych trendoch a vizuálnom prostredí. Odkryte s nami tajomstvo farby roka 2024
Pre rok 2024 vyhlásila farbou roka spoločnosť Pantone Color Institut farbu s názvom Peach Fuzz. Cieľom spoločnosti nie je určovať módne trendy, ale zvoliť takú farbu, ktorá bude spoločensky aj kultúrne reprezentovať nadchádzajúci rok.

Zdroj: pantone.com

 

Pantone 13-1023 Peach Fuzz je teplý a jasný odtieň. Svetlá broskyňová má v nás evokovať túžbu postarať sa o seba aj o ostatných. Odtieň je posolstvom starostlivosti a zmyslu vzájomnej spolupráce. Podľa Pantone Color je najvyšší čas sa upokojiť a zahriať. A pomôcť má k tomu práve jemný odtieň oranžovej. 

 

Farba Peach Fuzz - voľne preložené ako broskyňové páperie

Je výnimočná tým, že v sebe vyžaruje teplo a modernú eleganciu. Reprezentuje prirodzenú krásu a ľahkosť. Tento odtieň má za úlohu symbolicky prepojiť naše zmysly - zrak, hmat, čuch a chuť.

 

  

 

Ako sa vyberá farba roka?

Farba roka je vyhlásena vždy v decembri predošlého roka. Experti na farby z Institutu PANTONE každoročne cestujú po celom svete a hľadajú nové trendy, ktoré ovplyvňujú dizajn, módu, zábavný priemysel, film aj životný štýl. Vybraná farba má tak aktuálne vždy odrážať všeobecnú náladu spoločnosti. Ďalšie podnety potom prinášajú nové technológie, materiály či nadchádzajúce svetové športové udalosti.

 

Farebná história

Vzorník Pantone vznikol v roku 1963 a v súčastnosti je najväčším medzinárodným katalógom farieb. Vďaka číselnému označeniu každej farby a jej odtieňa majú návrhári, dizajnéri, grafici a ďalší pracovníci istotu, že nimi navrhnutá farba sa presne zhoduje s farbou výsledného produktu.

PANTONE Farba roka je vyhlasovaná od roku 2000 – pozrite sa, ktoré farby už túto poctu získali:

Ako vniesť aktuálnu farbu roka do každodenného života?

Veľkou výhodou je, že oproti minuloročnej vyzývavej farbe Viva Magenta, je farba Peach Fuzz nadčasová. Vďaka jemnosti je ľahké ju začleniť. Trebárs doplnky v tejto farbe tak vynosíte alebo skombinujete aj v nasledujúcich rokoch. Stačia len drobné detaily v tónoch farby roka a outfit získa moderný nádych - napr. gumička vo vlasoch alebo brošňa na saku neutrálnej farby.

 

    

    

 

 

Pantone ku farbe roka vždy pridáva aj neutrálne farby, s ktorými je ľahké ju kombinovať. Dobre ladí s ďalšími odtieňmi, ako je biela, čierna, šedá. 

 

 

  

 

  

 

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.