Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Priechodky a ako ich použiť

30.1.2019 | | Vzhliadnuté: 9235x
Priechodky plnia funkciu praktickú, keď ich použijete do kapucne alebo na sťahovaniu batohu. Ale môžu slúžiť i k ozdobe oblečenia.V článku sa dozviete, akú veľkosť a druh priechodiek je treba objednať

Miesta, ktorými má cez odev prechádzať šnúrka alebo gumička, je dobré vybaviť tzv. priechodkami. Jednoducho ich pomocou prevlečiete napr. šnúrku na utiahnutie kapucne alebo šnúrovaciu stužku. Priechodky môžete využiť tiež ako výstuž na vetracie otvory v oblečení.

Pred umiestnením priechodky je potrebné si rozmyslieť, akú veľkosť priechodky si zvoliť, kde bude umiestnená a či bude nutné pranie.

Členenie priechodiek podľa veľkosti

• od 4-7 mm - využijete najmä v oblasti textilnej výroby, napríklad pri šití búnd, mikýn, ale tiež u obuvi.

Nitovanie sa vykonáva ručne mini lisom, ktorý je súčasťou balenia, prípadne pomocou výsečníka a lisu.

• od 10-17 mm - využijete na ozdobenie odevov, plaviek alebo tašiek. Na vysekávanie dier do materiálu vám k nej doporučujeme výsečník. Na narazenie priechodiek slúži píston na nítovanie a lis.

• od 17-40 mm - využijete na ozdobenie odevov, ktorým dodajú určitú mieru extravagancie. Sú vhodné tiež na závesy, záclony, tašky a pod. Na vysekávanie dier do materiálu vám k nim doporučujeme výsečník. Na narazenie priechodiek slúži píston k nítovaniu a lis.

Členenie podľa možnosti pranía

KOVOVÉ PRIECHODKY  na kožennu galantériu

Nehodia sa na oblečenie, pretože nie je možné ich prať.
Najväčšie využitie majú pri výrobe tašiek a kabeliek, ale tiež pri tvorbe prianí.
NEHRDZAVEJÚCE PRIECHODKY

Používajú sa na oblečenie, obuv, závesy, záclony a reklamné plachty.
Je ich možné prať. Nehrdzavejú.

Ako pripevniť priechodku

Malé priechodky sa pripevňujú nítovanim, ktoré sa vykonávaí ručne mini lisom. Ten býva súčasťou balenia.

Použitie výsečníka, pístonu a lisu

1. Výsečníky využijete na dierovanie kože a látok. Pri vysekávaní materiálu doporučujeme pracovať na tvrdej podložke a podklade, ktorý nepruží.

DOPORUČENIE: U pevných materiálov môže byť dierka rovnako veľká ako vnútorný priemer priechodky. U pružných materiálov musí byť dierka menšia ako vnútorný priemer priechodky, aby držala pevne.

2. Pre pripevnenie priechodky použite priebojnik alebo píston a lis.

Použitie priebojníka: umiestnite priechodku na látku, priložte priebornik a uderte do neho kladivom.

Použitie pístona a lisu: väčšia časť pístonu umiestnite v dolnej časti lisu, druhú časť zaskrutkujte do hornej časti lisu. Vložte priechodku a na ňu látku s pripravenou dierkou. Druhú časť priechodky potom stlačte lisom.

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.