www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Záhumenni 22, 747 21 Kravaře
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Priechodky a ako ich použiť

30.1.2019 | | Vzhliadnuté: 1006x
Priechodky plnia funkciu praktickú, keď ich použijete do kapucne alebo na sťahovaniu batohu. Ale môžu slúžiť i k ozdobe oblečenia.V článku sa dozviete, akú veľkosť a druh priechodiek je treba objednať

Miesta, ktorými má cez odev prechádzať šnúrka alebo gumička, je dobré vybaviť tzv. priechodkami. Jednoducho ich pomocou prevlečiete napr. šnúrku na utiahnutie kapucne alebo šnúrovaciu stužku. Priechodky môžete využiť tiež ako výstuž na vetracie otvory v oblečení.

Pred umiestnením priechodky je potrebné si rozmyslieť, akú veľkosť priechodky si zvoliť, kde bude umiestnená a či bude nutné pranie.

Členenie priechodiek podľa veľkosti

• od 4-7 mm - využijete najmä v oblasti textilnej výroby, napríklad pri šití búnd, mikýn, ale tiež u obuvi.

Nitovanie sa vykonáva ručne mini lisom, ktorý je súčasťou balenia, prípadne pomocou výsečníka a lisu.

• od 10-17 mm - využijete na ozdobenie odevov, plaviek alebo tašiek. Na vysekávanie dier do materiálu vám k nej doporučujeme výsečník. Na narazenie priechodiek slúži píston na nítovanie a lis.

• od 17-40 mm - využijete na ozdobenie odevov, ktorým dodajú určitú mieru extravagancie. Sú vhodné tiež na závesy, záclony, tašky a pod. Na vysekávanie dier do materiálu vám k nim doporučujeme výsečník. Na narazenie priechodiek slúži píston k nítovaniu a lis.

Členenie podľa možnosti pranía

KOVOVÉ PRIECHODKY  na kožennu galantériu

Nehodia sa na oblečenie, pretože nie je možné ich prať.
Najväčšie využitie majú pri výrobe tašiek a kabeliek, ale tiež pri tvorbe prianí.
NEHRDZAVEJÚCE PRIECHODKY

Používajú sa na oblečenie, obuv, závesy, záclony a reklamné plachty.
Je ich možné prať. Nehrdzavejú.

Ako pripevniť priechodku

Malé priechodky sa pripevňujú nítovanim, ktoré sa vykonávaí ručne mini lisom. Ten býva súčasťou balenia.

Použitie výsečníka, pístonu a lisu

1. Výsečníky využijete na dierovanie kože a látok. Pri vysekávaní materiálu doporučujeme pracovať na tvrdej podložke a podklade, ktorý nepruží.

DOPORUČENIE: U pevných materiálov môže byť dierka rovnako veľká ako vnútorný priemer priechodky. U pružných materiálov musí byť dierka menšia ako vnútorný priemer priechodky, aby držala pevne.

2. Pre pripevnenie priechodky použite priebojnik alebo píston a lis.

Použitie priebojníka: umiestnite priechodku na látku, priložte priebornik a uderte do neho kladivom.

Použitie pístona a lisu: väčšia časť pístonu umiestnite v dolnej časti lisu, druhú časť zaskrutkujte do hornej časti lisu. Vložte priechodku a na ňu látku s pripravenou dierkou. Druhú časť priechodky potom stlačte lisom.

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
FacebookYoutubePinterestTwitterInstagram
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku/ bloček. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskoršie do 48 hodín.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2019.

Zavoláme Vám

8-14 h Pondelok-Piatok

Potrebujete poradiť? Zanechajte nám svoje tel. číslo: