Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
Oslavujeme 34. narodeniny firmy! Pre prihlásených zákazníkov zľava 20% aj na už zľavnený tovar označený ikonkou torty. Viac tu
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Pruženky - tipy na navliekanie koráliek

15.4.2021 | | Vzhliadnuté: 9283x
Máte chuť si vyrobiť vlastný módny doplnok podľa svojich predstáv? Objavte kúzelné vlákno, ktoré nadchne malé slečny aj veľké dámy. Navliekať korálky na pruženku je ten najjednoduchší spôsob.

 

 

Podtrhnite svôj štýl detailami, ktoré upútajú pozornosť. V článku vám prinášame tipy, ako si s pomocou pruženky zvládnete vyrobiť jednoducho vlastný náramok. A čo je vlastne ono čarovné vlákno? Pruženka alebo silikónový elastický vlasec býva v priemere od 0,5 až do 2 mm (štandardná býva okolo 0,5 mm). Máva guľatý alebo plochý priemer a jej najtypickejšou vlastnosťou je schopnosť pretiahnúť sa až na dvojnásobok svojej dĺžky, pričom sa vôbec nijako nedeformuje. Takže sa výborne hodí na náramky a náhrdelník, na ktoré jednoducho navlečieme korálky. Pruženka má určité úskalia, ale nebojte sa, vieme ako na ne.

 

Na navlečenie náramku potrebujete:

pruženku

  

 

korálky podľa svojich predstáv

  

 

- korálkovú ihlu s navlečenou krátkou niťou

 

 

- šifónovú  stužku

- taktiež sa vám budú hodiť šikovné ruky, ale tie vy predsa máte :) Nezabudnite zapojiť aj deti. Tvorba vlastného náramku ich bude zaručene baviť.

 

 

Pruženka je pri navliekaní trochu tvrdohlavá a vzhľadom ku svojej neposednosti sa horšie navlieka do koráliek s menším prieťahom. Tu je niekoľko tipov pre prácu s ňou, ktoré sú súhrnom skúseností mnohých korálkárov.

 

Tip č. 1: Koniec pruženky, ktorým navliekate, si začiernite centrofixou, lepšie naň uvidíte (to isté platí, aj pokiaľ pracujete so silónom, teda pevným vlascom).

Tip č. 2: Koniec pruženky si môžete spevniť lakom na nehty alebo disperzným lepidlom (Herkules).

Tip č. 3:  Na korálkovú ihlu navlečte tenkú niť, zauzlujte a uzlík posuňte tak, aby nebol na konci. Tým si vytvoríte mäkké, prispôsobivé očko, do ktorého navlečiete pruženku. Zo skúseností vieme, že takto navlečená pruženka prejde prakticky každou korálkou, aj drobným rokajlom. Navlečte korálky podľa svojich predstáv.

 

 

Tip č. 4: Pokiaľ je to len trochu možné, navliekajte na dvojitú pruženku a každý vlasec zauzlujte zvlášť.

Tip č. 5: Kombinujte korálky z rôznych materiálov, sklo je fajn, ale na pruženku je dosť ťažké, časom by sa zbytočne naťahovala. Kombinujte sklo s plastovými alebo drevenými korálkami. Vyrobte si viac náramkov a kombinujte. Zjednocujúcim prvkom určite trebárs jednu farbu koráliek. Všetky potom spojte jednou dvojitou mašličkou.

 

  

 

 

Ako pruženku zauzlovať?

Ponúkame niekoľko druhov uzlov. Platí jednoduché pravidlo: pruženka sa naťahuje aj v uzli, s čím musíte počítať, takže uzol fixujte lepidlom a neodstrihujte hneď za uzlíkom, ale ponechajte niekoľko centimetrov, ktoré vtiahnete do koráliek. Žensky pôsobí, keď náramok ešte vylepšíme mašličkou z tenkých šifónových mašličiek. Jednoduchým trikom je taktiež previazanie mašličky cez uzlík a môžete ešte poistiť sekundovým lepidlom.

 

 

 

 

 

Zaujalo vás tvorenie s pruženkou v šperkárstve? Tak je najvyšší čas pustiť sa aj do ďalších výziev. Set na korálkovanie pre začiatočníkov je skvelá voľba a všetko je prehľadne uložené v praktickom plastovom boxe.

 

 

 

 

Pochváľte sa taktiež svojimi výtvormi z pruženky na sociálnych sieťach!

Na Facebooku nás vo svojom príspevku označte @eshopStoklasa

Na Instagrame nás vo svojom príspevku označte @Stoklasashop

 

 

 

 

 

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.