Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Spoznajte autorku našich návodov - Moniku Tóthovú

28.4.2021 | | Vzhliadnuté: 1430x
Poznáte naše návody? Predstavujeme vám jednu z autoriek - slečnu Moniku Tóthovú, s ktorou spolupracujeme už 5 rokov. Začiatkom roka sme uverejnili 100. návod z jej dielne.

 

 

Láka vás už dlho vyskúšať si niečo ušiť, uháčkovať, či vyrobiť? Ale stále ste nemali čas alebo odvahu sa do toho pustiť? Práve teraz je ten najvhodnejší čas objaviť v sebe kreatívnu dušu. Vlastnoručne vyrobené dielo vás nielen poteší, ale aj zahreje pri srdci.

Každý týždeň vám zadarmo prinášame návody (predtým www.navodyzadarmo.sk) pre vaše tvorenie. Sú písané štýlom krok za krokom, doplnené kvalitnými fotografiami a súhrnom potrebného materiálu. 

 

Slečna Monika Tóthová je jednou z autoriek našich návodov. Jej tvorba je dlhodobo obľúbená.

Pri príležitosti uverejneného 100. návodu sme si dali so slečnou Monikou "virtuálne posedenie pri káve" a vyspovedali sme ju.

 

 

 

Monika, ako by ste sa v stručnosti predstavila našim čitateľom?

Som rodáčka z Brna, vyštudovala som Mendelovu univerzitu a už popri škole som začala podnikať s ručne vyrábanou bižutériou na mojom e-shope a spoločne s mamou jazdiť a predávať na rôznych trhoch po Brne a okolí. Bohužiaľ záujem o ručne vyrábané šperky nie je až taký, a preto som musela hľadať aj iné spôsoby ako si zarobiť a zároveň tvoriť. Od malička sme so sestrou boli vedené mamou ku kreativite a rôznym výtvarným technikám. Spoločne tvoríme aj teraz. Každá trochu inak, ale navzájom sa nám to veľmi dobre dopĺňa. Já vyrábam hlavne šperky, sestra fotí a šije dobové odevy. Mamička sa venuje šitiu, háčkovaniu, drhaniu.

 

Sto návodov – to už je veľké číslo. Mohla by ste menovať, ktoré návody sú podľa vás najlepšie alebo ktoré vás bavili najviac?

Všetky návody nás bavili. Niektoré boli výzva, pretože sme sa techniku museli najskôr naučiť. To bola napr. frivolitková čipka, kvetiny z foamiranu, drhanie atď. Ale väčšinou, po zvládnutí tejto techniky sme si ju obľúbili a vytvorili veľa dekorácií pre seba aj ako darčeky pre rodinu a priateľov. Môžem povedať, že nás to vlastne naučilo, že nič nie je nemožné a každý, pokiaľ chce, to zvládne tiež.

 

 

 

Ktorú časť z celého procesu vytvárania návodov pokladáte za najnáročnejšiu?

Najnáročnejšie je asi vybrať si z veľkej ponuky e-shopu Stoklasa materiál. Taktiež pokiaľ ho nepoznám, musím zájsť niekedy do predajne si ho tzv. ošahať. Tiež popis jednotlivých krokov je niekedy trochu oriešok, ako sa presne vyjadriť, aby to bolo jednoduché a zrozumiteľné.

 

  

 

Kde hľadáte inšpiráciu?

Inšpirácia je všade okolo nás. Jeden čas som sa ani nemohla sústrediť napríklad na dej filmu a sledovala som aké majú postavy šperky, a toho si stále všímam. Pokiaľ dostanem zadanie na foto návod, tak samozrejme hľadám aj na internete.

 

V akom prostredí a s akým vybavením tvoríte?

Tvoríme v priestoroch nášho rodinného domu, kde máme ja, sestra a mama každá svôj priestor a spoločný fotoateliér s vybavením na profi fotenie.

 

Aká technika vás v súčasnosti baví a čo plánujete do budúcnosti?

V súčasnosti som sa zase po dlhšej dobe vrátila k tvorbe zvieratiek a jedla z polymérovej hmoty FIMO. A aj k zalievaniu prírodnín, ktoré nachádzam na prechádzkach, do krištáľovej živice. Ponuku týchto šperkov nájdete na www.sperkybymoni.cz V budúcnosti by som chcela začať s video návodmi na YouTube, pretože dnešná doba nám bohužiaľ neumožňuje osobné kurzy. Myslím si a dúfam, že by o takéto návody bol záujem.

 

Monika, ďakujeme za rozhovor a za toľko krásnych a precíznych návodov. Prajeme vám a vašej rodine, aby vás tvorenie naďalej napĺňalo a nám prinášalo toľko inšpirácií.

 

Rozhovor pripravila Eva Dokoupilová

 

 

 

 

 

S nami ste mohli objaviť kúzlo a hit leta - kreatívnu techniku Macramé. Vedeli ste, že návod Macrame pierko sa objavil aj v Českej televízii, v programe Všetko, čo mám rada? TOP 1 bol dlhý čas aj okúzľujúci a jednoduchý návod - Anjel z juty. Milý darček pre vašich blízkych a na každú príležitosť. A jedny z najvyhľadávanejších návodov celkovo na internete sú stále lapače snov. Vyrobte si aj vy skvelú dekoráciu, ktorá vám navodí tie najkrajšie sny. 

 

    

     

 

Ktorý návod "našej tvorilky" vás zaujal? Pochváľte sa nám svojimi výtvormi na sociálnych sieťach!

Na Facebooku nás vo svojom príspevku označte @eshopStoklasa

Na Instagrame nás vo svojom príspevku označte @Stoklasashop

Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.