Zákaznícka linka (+421) 902 904 940
Po - Ne: 8:00 - 16:00 Napište nám
Letný týždeň zliav: Gumy - Pre prihlásených zákazníkov zľava 10% na tovar označený ikonkou slnka. Viac tu
www.stoklasa-sk.sk
Galantéria Stoklasa - veľkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa-sk.sk

Veľká noc už klope na dvere

3.4.2019 | | Vzhliadnuté: 3615x
Privítajte Veľkú noc peknou výzdobou, ktorá zaujme vašich koledníkov na prvý pohľad. Veľkonočné vajíčka, stužky na korbáč a pohostenie nemôže chýbať. Prinášame vám niekoľko tipov, na čo treba pamätať.

 

Veľká noc je najväčším kresťanským sviatkom a oslavuje sa v rozmedzí od 22. marca do 25. apríla, prvú nedeľu po jarnom slnovrate. Pre ateistov je Veľká noc najmä sviatkom spojeným s príchodom jari, znovuzrodenia a prebúdzania prírody.

 

 

Výzdoba obydlia a vonkajšej terasy

Pri výzdobe využívajte typické farby pre jar ako je žltá, žiarivá zelená alebo oranžová. Tieto farby dokážu doslova rozsvietiť každý tmavý kút. Ak máte radi jemnejšiu atmosféru, použite ružovú, bielu alebo fialovú, ktoré vám pripomenú kvety v prírode. Mnoho dekoračných materiálov môžete nájsť pri prechádzkach jarnou prírodou. Tie potom môžete snadno ozdobiť hotovými polotovarmi ako sú motýle, vtáci, mini mrkvičky alebo kvety.

 

 

  

 

Na dverách by rozhodne nemal chýbať veľkonočný veniec, ktorý už z diaľky víta koledníkov. Môžete sa na ňom skutočne pohrať a popustiť uzdu svojej fantázii. V našom e-shope nájdete polystyrénové polotovary vencov alebo polystyrénové vajcia, ktoré môžete zafarbiť či inak ozdobiť. Máme tiež širokú ponuku stúh, dekoračných motúzikov či jutových stúh.

 

 

Vajíčka - dekorácia i výslužka pre koledníkov

Zdobenie a farbenie vajec je jedna z rozšírených veľkonočných tradícií. Vajce je symbolom jari, plodnosti, života a úrodnosti. Kraslice môžete zdobiť klasickým maľovaním, technikou patchwork, slamou, voskom, korálikmi, omotanim chlpatými drôtikmi alebo najrôznejšími motúzikmi.

Najjednoduchšou veľkonočnou dekoráciou sú vetvičky alebo prútiky, na ktoré zavesíte ozdobené vajíčka.

Po kliknutí na foto s vajíčkami sa zobrazí foto návod, podľa ktorého si tieto dekorácie môžete vyrobiť.

 

 

 

 

Pletenie podnosu

Podnos sa pletie z čerstvého vŕbového prútia, ktoré má za úlohu omladiť a skrášliť ženy a dievčatá. Za šibanie dostanú šibači stužku na korbáč. Doporučujeme Vám, aby ste mali stužky už nastrihané a pripravené na tácku alebo v košíku.

 

 

 

 

 

 

Čo sa vám môže hodiť

Všetky drobnosti pre vašu jarnú tvorbu nájdete u nás. Inšpirujte sa TU a pustite sa do výzdoby každého kúta vášho domova. Veď je tu JAR!

 

  

 

 

 

PREJEME VÁM VESELÚ VEĽKÚ NOC! 

 

 


Diskusia:

Vkladať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.